Higiena i ochrona przed infekcjami pracowników biurowych

Obecnie wszyscy jesteśmy w szponach pandemii koronawirusa. Ze względu na duże zmiany i zakłócenia jakie spowodowało to w życiu zawodowym pracodawcy muszą informować swoich pracowników o nowych zagrożeniach i środkach zapobiegających zakażeniu za pomocą szkolenia. Celem tego kursu jest wyjaśnienie znaczenia środków ostrożności, które zostały zastosowane dla wszystkich pracowników.

Tematyka kursu:

  1. Podstawowe wymagania higieniczne dla pracowników.
  2. Drogi infekcji a koronawirus.
  3. Zasady zachowania dotyczące zapobiegania infekcjom.

Wymagania:

W firmach w dobie pandemii koronawirusa wdrażane są szczegółowe działania w zakresie przestrzegania wymogów higienicznych - przy wsparciu ekspertów, takich jak lekarze firmowi oraz/lub specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy.
Dobra współpraca między pracodawcami, pracownikami i ich przedstawicielami zapewnia spełnienie wymagań higienicznych, przyczyniając się do poprawy zdrowia każdego człowieka. Może to przynieść korzyści każdemu pracownikowi i jego rodzinie. Dobry stan zdrowia to niezwykle ważny atut, o czym może zaświadczyć każdy poważnie chory.

Metodologia:
Kurs zawiera cztery obszary wiedzy, przez które każdy uczestnik szkolenia będzie musiał przejść. Każdy obszar tematyczny zawiera szereg informacji dotyczących wirusa oraz reguł zachowania higieny.
Po zapoznaniu się z obszarami tematycznymi odbędzie się test z dziesięcioma pytaniami, z których na przynajmniej 80% będziesz musiał/a odpowiedzieć poprawnie.

Podstawowe informacje o kursie:

Czas trwania: 30 minut
Liczba modułów: 4